Klub GO 50 GO

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Klubové setkání 19.1.2016

Páté setkání Klubu GO 50 GO, tentokrát s podtitulem „Současná situace na personálním trhu“, se uskutečnilo v úterý 19.1.2016  v Galerii Českého rozhlasu v Praze.

Klubové setkání zahájila paní Lada Vávrová informacemi o činnostech v Projektu GO 50 GO. V diskusi účastníci dávali tipy na další užitečné aktivity projektu.

Následoval workshop vedený panem Tomášem Ervínem Dombrovským z LMC na téma "Současná situace na personálním trhu". Situace na pracovním trhu se znatelně mění ve prospěch lidí hledající práci. Počet nezaměstnaných klesá a počet volných pracovních pozic se stále zvyšuje. Z dotazů posluchačů během diskuse byl znát zájem o uvedené téma.

Po workshopu využili účastníci přítomnost konzultantů z Faly ke konzultacím ohledně získávání pracovního místa.

Fotogalerie

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Klubové setkání 5.10.2015 aneb Objevte své pozitivní já ... a ukažte je personalistům

Čtvrté setkání Klubu GO 50 GO, tentokrát s podtitulem „Objevte své pozitivní já ... a ukažte je personalistům“, se uskutečnilo v pondělí 5.10.2015  v Galerii Českého rozhlasu v Praze.

Hosty přivítal pan Jakub Hritz z Českého rozhlasu. Klubové setkání zahájila paní Lada Vávrová informacemi o činnostech v Projektu GO 50 GO. V diskusi účastníci dávali tipy na další užitečné aktivity projektu (workshopy Linked-In, Sebeprezentace, Základy podnikání,...).

Následoval workshop vedený paní Helenou Horálkovou na téma „Objevte své pozitivní já ... a ukažte je personalistům“. Účastníci měli možnost popřemýšlet o svých pozitivních vlastnostech a způsobech jak je aktivně prezentovat vůdči personalistům při pracovním pohovoru.

I při závěrečném občerstvení se diskutovalo o probíraných ale i dalších tématech problematiky získání práce. 

Fotogalerie

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Klubové setkání v poberounské přírodě - 20.5.2015

Pršelo, jen se lilo, ale nevadilo. Bundy, čepice, deštníky, to byla základní výbava výletníků ve středu 20. května.

Vydali jsme se ze Smíchovského nádraží do Srbska, pak jsme šli podél Berounky a potoka Kačák do Hostími a do Svatého Jana pod Skalou. A to byl zážitek!
Araktivnost tohoto krásného místa vedla už v minulosti k vytvoření první značené turistické cesty v Čechách, cesty Vojty Náprstka Beroun – Sv. Jan – Karlštejn.

Kostel sv. Jana Křtitele a jeskyně sv. Ivana
Překvapí především mohutnost raně barokní stavby. Na hlavním oltáři je obraz Zjevení sv. Jana Křtitele poustevníku Ivanovi z r. 1695. Nad oltářem stojí velký kříž, který sem byl kdysi darován od poutníků ze Starého města pražského. Původně stával na památném Karlově mostě v Praze. Vzácná je mramorová křtitelnice z roku 1576. Uprostřed kostela stojí bohatě zdobený náhrobek sv. Ivana, kde je umístěna postříbřená a pozlacená schránka s ostatky poustevníka Ivana.
Kostel je propojen se starým skalním kostelem, jeskyní sv. Ivana. Vedle památek na poustevníka je zde také krypta a staré náhrobní kameny opatů kláštera. V části jeskyně je zachována přirozená travertinová jeskyně, kterou zdobí krápníková výzdoba.
Hned vedle kostela, pod oknem Ivanovy jeskyně vyvěrá silný pramen léčivé vody, Pramen svatého Ivana. Voda ze zdejších pramenů byla v minulosti stáčena do lahví a prodávána jako minerální voda Ivanka.

Berounsko je místo, kam se jezdí za zážitky, ať už přírodními nebo gastronomickými
Po zážitku kulturním jsme se těšili do nekuřácké hospůdky U Krobiána v Hostími. Následoval skutečný kulinářský zážitek. Podávala se vynikající domácí zelnice s výborným místním chlebem, který jsme si stejně jako polévku přidávali. Pivo mělo říz a čaj s rumem pěkně zahřál.
Česká domácí kuchyně má U Krobiána hluboké kořeny ve středověku, pokračuje v Rettigové, Sandtnerové, Úlehlové-Tilschové a mistru Vrabci. Drží se tady tradičních postupů a receptů, využívají co nejvíce surovin domácích výrobců, zvláště pak masa, které pochází z okolních farem.

Táňa Pikartová

http://hostim.viacarolina.cz/krobian

Fotogalerie

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Druhé setkání Klubu GO 50 GO - 23.3.2015

Ve věku to není, říká Karel Havlíček, host druhého klubového setkání projektu GO 50 GO.

Doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA je předsedou představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, s níž budeme v rámci projektu GO 50 GO spolupracovat. Jeho názory a vklad do diskuze na naše téma byly víc než povzbudivé, pojmenoval fakta a poradil jak na to najít práci, která nás bude bavit.

Druhé klubové setkání se uskutečnilo v pondělí 23. března ve společnosti Pioneer Investments, která nám věnovala nejenom prostory, ale také občerstvení. Za vstřícnost a pochopení k našemu projektu GO 50 GO děkujeme.

„Nerozeznávám mladý a starý, ale dobrý a špatný,“ připomněl hned v úvodu svého vystoupení Ing. Havlíček. Řekl, že se mnozí hlásí na místo, na které nemají, v tom je jeden z důvodů, proč svoji práci nemohou najít. „Potřebujeme mladé i staré, jen vyrovnaný tým i včetně mužů a žen může být dobrý tým,“ vysvětlil dále. Hovořil také o umění prodat se v dobrém a žádoucím slova smyslu, netřeba stále držet ve zpocených rukou rádiovku, je třeba se spolehnout na svoje vědomosti i zkušenosti a zaměstnavateli nabídnout nejen zkušenosti, ale výsledky své práce, a to zcela konkrétně.

Paní Ing. Vendula Klučková přinesla příběh s dobrým koncem

Jeden z účastníků naší podzimní konference ji oslovil s přáním pracovat ve společnosti Pioneer Investments na pozici IT. Od února letošního roku je už součástí týmu specialistů IT v této společnosti. Jisté namlouvání trvalo delší dobu, obě strany si během tří měsíců uvědomily, co chtějí a proč. Ten pán postupoval přesně tak, jak říkal na našem klubu p. Havlíček – věděl co chce, dokázal o to bojovat a předvedl výsledky své dosavadní práce.

„ Je třeba si vytipovat firmu, o kterou mám zájem,“ připomněla paní Klučková na závěr.

Vytahovat se, umět se prodat ...

To je podstata hledání práce, jak tuto činnost dále specifikovala Lada Vávrová – „ Střelba na slepo ne, nese jenom frustraci.“

Stejně tak Michal Slezák – „Nabídnout se, vytahovat se, umět se prodat.“

S panem Michalem Slezákem, který svým charistamickým pohledem na svět a pracovní záležitosti zvlášť rozhodně upoutá, připravujeme jeden z blízkých workshopů.

Pracovní pohovor vedla Dana Lomová

Jak napsat CV, aby personalistu zaujalo natolik, že vás pozve na pohovor, jak se chovat a co říkat na pracovním pohovoru, to byla témata pracovního pohovoru, který byl dokonalým návodem ve vztahu žadatel o pracovní pozici – personalista. Vyzkoušela si ho jedna z účastnic klubu a byla překvapená, stejně tak jako všichni posluchači, co všechno v CV chybělo nebo přebývalo. Hned řekla, že CV přepíše – a to je dobrý začátek pro její budoucí hledání práce.

Účastníci klubu se od všech mluvčích dozvěděli spoustu důležitých a hlavně ověřených informací a odpovědí na základní otázku při hledání práce – jak na to. Byly to tři hodiny plné práce na sobě, na své hlavě, na změně myšlení, na přehodnocení dosavadních aktivit směřujících k získání práce. A to byl cíl druhého klubového setkání GO 50 GO.

                                                                          Táňa Pikartová

Fotogalerie