První Klub GO 50 GO

Náš první Klub GO 50 GO se uskutečnil 1. prosince v budově České spořitelny v Rytířské ulici v Praze. Zúčastnila se ho také nová posila našeho týmu Mgr. Andrea Csirke, která se angažuje jako lektor seminářů a workshopů v kariérovém a podnikatelském poradenství. Spolu s Ing. Ladou Vávrovou řídila klubové setkání.

První Klub GO 50 GO měl základní téma – Jak opravdu hledat práci. Současně byl seznamovací, představení zúčastněných byla víc než inspirující – jsou mezi námi a bez práce například vědecký výzkumný pracovník, procesní analytik, IT specialisté, vedoucí projektů i personalistka, která potvrdila zkušenost mnohých, jak je těžké dostat se vůbec na pohovor, specialistka IT zase připomněla praxi úřadů práce nabízet předčasný důchod.

Mnozí nabízejí i aktivní spolupráci s projektem GO 50 GO, pozitivně hodnotí i Akademii GO 50 GO, kterou jsme založili. Ta nabízí vzdělávání, které by zvýšilo šanci uchazeče o práci při pohovoru – jde například o kurzy Excelu. Padl i návrh na výuku jazyků, zejména angličtiny. Účastníci klubu se chtějí setkávat také s personalisty, hovořit s nimi o problému zaměstnávání 50plus, mají chuť do společných aktivit. Společně tedy přemýšlíme jak efektivně dál projekt
GO 50 GO směřovat, za všechny náměty a nápady děkujeme, všechny byly podnětné.

Další klubové setkání se uskuteční v únoru 2015. Místo a čas upřesníme.