Aktuality

Rozjet kariéru v salesu po padesátce

6.4.2016
Přinášímš Vám zajímavý článek Pavlíny Skřivánkové, uveřejněný na serveru Business Animals.cz, na téma zaměstnávání lidí po padesátce.

Klubové setkání 19.1.2016

23.1.2016
Další klubové setkání, tentokrát na téma "Současná situace na personálním trhu", proběhlo 19.1.2016 již tradičně v budově Českého rozhlasu. Na setkání vystoupili pan Tomáš Ervín Dombrovský z LMC a konzultanti personální Agentury Fala.
Více na stránce Klubu GO 50 GO.

PF 2016

PF 2016

18.12.2015
Zdraví, štěstí a hodně nových příležitostí

přeje
tým Projektu GO 50 GO

 

Blíží se konec věkových stereotypů?

5.12.2015
Přečtěte si další zajímavý článek Jiřího Chuma "Blíží se konec věkových stereotypů?", který vyšel v časopise "Veřejná správa" v čísle 22/2015.

Diverzita přináší výsledky

2.12.2015
Přinášíme Vám zajímavý článek Jiřího Chuma "Diverzita přináší výsledky", který vyšel v časopise "Veřejná správa" v čísle 22/2015.

Konference GO 50 GO - 2015, Skládejme smíšené týmy

23.10.2015
Ve čtvrtek 22. října 2015 jsme uspořádali druhou konferenci projektu GO 50 GO opět, stejně jako v loňském roce, v Podolské vodárně.
Téma letošní konference bylo "Skládejme smíšené týmy". Přišli personalisté i padesátníci, kteří hledají uplatnění na trhu práce. Více o konferenci zde.

Tisková konference Projektu GO 50 GO, 13. října 2015

15.10.2015
Na tiskové konferenci na téma Smíšené pracovní týmy, diverzita přináší výsledky, hovořili na toto téma p. ing. Vendula Klučková ze společnosti Pioneer Investments, p. ing. Lada Vávrová z personální agentury Fala, p. Karel Havlíček z Asociace malých a středních firem, p. Tomáš Dombrovský ze společnosti LMC a pánové Jiří Kuželka a Tomáš Kada z brněnské společnosti Omnes Products.

Rostya Gordon Smith

17.9.2015
Přinášíme vám zajímavý rozhovor s paní Rostyou Gordon Smith, zakladetelkou společenství MINERVA 21, mezinárodně uznávanou expertkou v oblasti rozvoje jednotlivců i organizací a spoluautorkou knihy „Úspěšně s kůží na trh“, který uveřejnila Mladá Fronta Dnes v příloze Ona Dnes ze 7.9.2015. Paní Rostya Gordon Smith vystoupí na Konferenci GO 50 GO dne 22.10.2019 v Podolské vodárně v Praze.

Pošlete nám svoje CV

28.5.2015
Pokud stále hledáte práci, zvyšte svoje šance a pošlete Váš aktuální profesní životopis (CV) k nám do projektu na adresu: vavrova@go50go.cz

Na Projekt GO 50 GO se obracejí zaměstnavatelé s nabídkami práce, tak abychom Vás mohli doporučit.

Feedback na workshopy

7.5.2015
Chcete vědět jak v Akademii GO 50 GO probíhají workshopy? Přečtěte si, na právě proběhlé workshopy, feedback v celém článku.

Projekt MOPACT

5.5.2015
Projekt GO 50 GO oslovila ke spolupráci Mgr. Lucie Vidovićová, PhD. z Masarykovy univerzity, Fakulty sociálních studií na projektu MOPACT Dortmunské univerzity

Klubové setkání v poberounské přírodě - již 20.5.2015 od 13:15 hod.

Klubové setkání v poberounské přírodě - již 20.5.2015 od 13:15 hod.
Pozvánka na Klubové setkání projektu GO50GO. Tentokrát vás zveme na společný výlet, zakončený posezením
v Hostími v hospůdce U Krobiána.

Nové termíny kurzů Akademie GO 50 GO

Na stránce Akademie GO 50 GO jsou vypsány nové termíny kurzů a workshopů. Nejbližší kurzy zahajují již koncem dubna 2015. Proto neváhejte a zapište se na kurzy ještě dnes!

Pořad Apetýt Českého rozhlasu Brno s Ladou Vávrovou

V úterý 24. března hovořila moderátorka brněnského studia Českého rozhlasu Monika Brindzáková s Ladou Vávrovou v pořadu Poradna Apatýtu o našem projektu GO 50 GO. V půlhodinové besedě představily projekt, došlo i na rady jak skutečně hledat práci a mluvilo se také o lidech, kteří už svoji práci našli. Besedu si můžete poslechnout zde.

Setkání Klubu GO 50 GO

Ve věku to není, říká Karel Havlíček, host druhého klubového setkání projektu GO 50 GO. Jeho názory a vklad do diskuze na naše téma byly víc než povzbudivé, pojmenoval fakta a poradil jak na to najít práci, která nás bude bavit.

celý článek

50plus na trhu práce / Go, Fifty, go!

Proč je to téma najednou ve vzduchu? Řečnická otázka na začátku projektu Go50Go byla namístě. Dozrává „listopadová“ generace, probíhá důchodová reforma, jednoznačný je demografický vývoj v zemi. Navíc se začíná  otevřeně mluvit o předsudcích panujících vůči generaci dříve narozených.

Čtěte v článku zveřejněném v časopise Veřejná správa č. 2014/24.

Školení Excel

V pátek 30.1.2015 proběhl kurz "MS Excel 2013 CZ pro začátečníky". Kurz byl účastníky velmi kladně přijat (v hodnocení účastníků se objevuje: "Výborně 1*", "Rozhodně doporučuji", apd.). Lektor věnoval dostatek času otázkám posluchačů, takže i úplní začátečníci drželi tempo s probíranou látkou a zbavili se tak strachu z používání Excelu.

Někteří posluchači se ihned po skončení kurzu přihlásili do kurzu pro pokročilé, který začíná 6.2.2015.
Poslední místa v kurzu "MS Excel 2013 CZ pro pokročilé" se rychle zaplňují a tak pokud máte o kurz zájem, neváhejte a přihlaste se, podrobnosti najdete na stránkách Akademie.

Jak hledat práci - rozhovor v rozhlase

Český Rozhlas Dvojka uvedl 27.1.2015 v pořadu "Jak to vidíte?" rozhovor s Ing. Ladou Vávrovou na téma "Jak hledat práci?".
Jak má člověk nad 50 let reagovat na pracovní inzeráty a čím zaujmout personalisty? Čeho se vyvarovat?

Pro poslech rozhovoru si zapněte reproduktory a klikněte sem.
 

Chystáme Videoseriaál jak si najít práci (nejen) po padesátce

Najít si práci po padesátce není jednoduché - ale jde to dělat i chytře.

Arnošt Štěpánek pro vás plánuje vytvořit sérii videí, která poradí v jednoduchých krocích, jak na to, abyste si našli práci. Nyní nabízíme krátkou upoutávku videoseriálu GO 50 GO ZDE.

Jsem stará a neschopná?

Vždycky jsem si myslela, že bez práce můžou být jen ti, kdo se nesnaží a jsou líní. Teď se tak ostatní dívají na mě.

Mám ještě šanci?

Kurzy se plní

Termíny prvních kurzů naší Akademie se nezadržitelně blíží a stejně tak se plní i obsazenost kurzů účastníky. Možná i příznivé ceny činí naše kurzy atraktivními.

Proto pokud máte o některé kurzy zájem, neváhejte a přihlašte se ještě dnes do Klubu a následně na kurzy na stránce Akademie.

První Klub GO 50 GO

Náš první Klub GO 50 GO se uskutečnil 1. prosince v budově České spořitelny v Rytířské ulici v Praze. Zúčastnila se ho také nová posila našeho týmu Mgr. Andrea Csirke, která se angažuje jako lektor seminářů a workshopů v kariérovém a podnikatelském poradenství. Spolu s Ing. Ladou Vávrovou řídila klubové setkání.

Konference GO 50 GO proběhla za aktivní účasti všech zúčastněných

Připomeňme, že jsme se sešli ve čtvrtek 30. října v úžasném industriálním prostředí Podolské vodárny, které pro naše setkání připravil Campus Veolia a přidal i bonus – prohlídku vodárenského muzea a výšlap na Engelovu rozhlednu, odkud jsme se na Prahu mohli dívat z unikátních úhlů pohledů.

 

Postřehy a fota z Konference GO50GO

Ve čtvrtek 30.10. proběhla v Podolské vodárně konference projektu GO50GO. Moc děkuji všem účastníkům, mluvčím, organizátorům za úžasnou atmosféru!

Tisková konference GO50GO, 23.10. fotograficky

Tisková konference GO50GO, 23.10. fotograficky

Prohlédněte si fotografie z tiskové konference Go50GO

Mediální ohlasy projektu GO50GO: ČT24, Frekvence 1, Jobs.cz...

Téma zaměstnávání osob nad padesát let začíná být mediálně živé. Paní Lada Vávrová z projektu GO50GO byla pozvána v pátek 10.10. 2014 do přímého vysílání na ČT24. Účastnila se diskusí na radiu Frekvence 1 a ČRo Radižurnál.

10 důvodů proč přijít na Konferenci GO 50 GO

Zveme vás na Konferenci projektu GO 50 GO, která se koná 30.10. 2014 v Podolské vodárně, Podolská 15, Praha 4, pod záštitou paní ministryně MPSV Michaely Marksové Tominové.
 
 

Zajímavé odkazy pro 50+

V průběhu aktivit týkajících se skupiny 50+ jsem se seznámila s několika zajímavými a prospěšnými projekty pro tuto cílovou skupinu. Za každým z nich stojí nadšení lidé a spousta jejich práce. Snažte se být informovaní a aktivní.

Proč otevíráme téma 50+?

Proč si myslíme, že generační diskriminace je problém? Proč se angažujeme právě v této problematice?

Výhody uplatnění zaměstnanců a manažerů 50+

Doporučení od OECD pro Českou republiku zní: „Najděte urychleně možnosti pracovního uplatnění pro starší lidi nad 50 let a umožněte práci těm, kteří pracovat chtějí a mohou.“.